Basic Info|Timeline|CV|Teaching|Research|Publications|Grimoire|Art

Basic Info

[9.11.2013] D. Pejčoch

Jmenuji se David Pejčoch a momentálně pracuji v ebay UK jako Data Scientist. Krom toho mám v souvislosti s výukou v rámci doktorského studia pracovní úvazek na VŠE Praha. V minulosti jsem vystřídal řadu profesí, z nichž většina souvisela s pojišťovnictvím. Celou mou poměrně pestrou pracovní historii naleznete v mém odborném CV. Slovy klasika: "Vším jsem byl rád", něčím víc, něčím míň. Navzdory všem kuroprudům jsem se dožil 37 let a jsem za to neskonale vděčný.

Mezi mé zájmy patří hudba. Když je čas, rád si na el. kytaru zahraju Pearl Jam a na klarinet (už hodně méně často) Mozarta. Nedávno jsem si koupil čtyřstrunnou basovou kytaru Ibanez, kterou teď poměrně často trápím sousedy. Kytary Ibanez považuji za vrchol designu, stejně tak jako zesilovače Mesa Boogie. Pasivně poslouchám od klasiky až po Craddle of Filth, hodně mám rád Franka Zappu a nevadí mi ani cajdáky typu Muse. Nenávidím Drum&Bass a podobná zvěrstva, založená výhradně na splácání spousty tónů dohromady nebo recitování hovadin.

Dále se věnuji sportu (vysokohorská turistika, fitness, jízda na kole, lyžování a golf). Ve volném čase píšu články a essaye na téma Získávání znalostí z databází, datová kvalita, CRM, Business Intelligence, pod pseudonymem povídky a vyvíjím CRM aplikace. Snažím se číst něco jiného než odbornou literaturu, ale moc mi to nevychází. Na mém nočním stolku momentálně leží a chytá prach Svět podle Clarksona, Kafka na pobřeží nebo Atlas mraků. Hodně mám rád Borise Viana a Marka Frosta. Zbožňuju Top Gear (díky bože za kanál Dave, kde ho dávají skoro pořád), miluju Ford Mustang, fascinuje mě britská architektura a japonské zahrady. Nedám dopustit na Boeing 747-400 (nejvíc sexy letadlo ever). Rád fotím. Svým filosofickým založením jsem positivista, což značně komplikuje život mně i mému okolí. Rád poznávám nové věci (nejkrásnějším slovem na světě je startup), nesnáším nudu a nudné lidi (proto nejsem politik). Jsem pověstný svým svraštělým klingonským čelem vyjadřujícím pochybnosti. Věřím v evoluci, pohrdám revolucí.

Mám rád dobré jídlo a baví mě vaření (prostě jen jiná forma alchymie). Chutná mi argentinské hovězí, ale nechám se poměrně snadno přemluvit i na asijskou kuchyni (když hlavní chod nemá tendence zdrhat z talíře). Miluju sushimi (nejlepší je v Hanabi ext nebo když si ho člověk udělá sám z čerstvé ryby koupené na trhu). Nepohrdnu též dobrým vínem (z červených cokoliv z Mendozy nebo Kanárských ostrovů, z bílých barikové Irsai Oliver nebo Müller Thurgau od Bízy), zbožňuji dobře natočenou Plzeňskou dvanáctku, Bernardův Sváteční ležák a Youngs Special. Kouřit (cigarety, doutníky, dýmku) jsem přestal před lety a myslím, že to bylo jedno z nejlepších rozhodnutí, jaké jsem kdy udělal.

Ve svých jednatřiceti letech jsem se přestěhoval za Prahu do rodinného domu a dosud to považuji za jedno z přelomových rozhodnutí, které změnilo můj život. V pětatřiceti mě eBay posunul k rozhodnutí opustit ČR, a tak jsem se stal rezidentem v malebné čtvrti Twickenham (Londýn, UK), pověstné vysokou koncentrací volně pobíhajících lišek a přelety hejn uprchlých papoušků.

V rámci doktorského studia na VŠE se věnuji tématu datové kvality. V rámci disertační práce jsem vytvořil odborný portál dataquality.cz ext mapující tuto problematiku. Více o mé vědecké činnosti se lze dozvědět pod odkazem výzkum.

V roce 2011 mi byl akreditován můj vlastní předmět přednášený na VŠE, zaměřující se na oblast datové kvality. Počínaje LS je zařazen jako volitelný v rámci navazujícího magisterského studia na KIZI. Jako základní studijní literaturu pro tento kurz připravuji na portálu dataquality.cz tutorial skládající se z 13 přednášek a stejného počtu praktických cvičení.

V roce 2011 jsem též navázal spolupráci s Business Institut, kde lektoruji modul Řízení dat, informací a znalostí v rámci MBA studijního programu Informační technologie.

Contact

Skype Me Mail Me Join Me on Google Plus

Interests

Top10 favourite books

 1. B. Vian: Rozruch v Andénách
 2. M. Frost: Seznam sedmi
 3. P. Stančík: Admirál čaje
 4. Z. Jirotka: Saturnin
 5. M. Waltari: Egypťan Sinuhed
 6. T. Pratchett: Muži ve zbrani
 7. M. Bulgakov: Divadelní román
 8. M. Renaultová: Býk přichází z moře
 9. M. Renaultová: Král musí zemřít
 10. P. Stančík: Zlomená nadkova

Top10 favourite records

 1. Pearl Jam: Backspacer
 2. Eric Clapton: Me and Mr. Johnson
 3. Pearl Jam: Vs
 4. Miles Davis: Sketches of Spain
 5. Mother Love Bone: Apple
 6. Frank Zappa: Joe's Garage II
 7. Pink Floyd: Division Bell
 8. The Beatles: Sgt. Pepper's Lonely Heard Club Band
 9. Iron Maiden: Somewhere in Time
 10. Garbage: Version 2.0
Valid XHTML 1.0 Transitional Ověřit CSS!
Stránka byla naposledy aktualizována dne 15.2.2015
Venganza banner
Powered by HOLOPAGE
©2011 - 2015 D. Pejčoch